A blogbejegyzések tartalma csupán útmutató, segítséget nyújthat, de messze nem ad részletes választ a felmerülhető helyzetekre és semmiképp nem minősül adótanácsadásnak.
Nem csak az jelent gondot, ha magas összeget mutat a házipénztár a számvitelben és valójában nincs pénz a kasszában, hanem az is, ha mínuszban a házipénztár a számvitelben. Vagyis a tulajdonos, illetve ügyvezető költ, vásárol a saját pénzén, csak a kiadást nem lehet lekönyvelni.
A házipénztár mínuszos állapota olyan jelzés lehet az adóhatóság számára, hogy valami baj van a gazdálkodással. Eközben a cég lehet egészséges, csak éppen helytelenül bánnak a készpénzzel. Az ügyvezetőnek kell erre odafigyelni. A megoldást nem háríthatja a könyvelőre, hogy az majd elrendezi a számvitelben.
A helyzetet még inkább az bonyolítja, hogy korlátozva van a tulajdonosok számára készpénzben kölcsönt nyújtani a saját cégüknek. Csak halkan megjegyzem, hogy a könyvelő sem varázsló és az ilyen helyzettel nem tud mit kezdeni. Na de nézzük, hogy lehet mégis az ilyen helyzetet megoldani.
A cikk további tartalmából
Nem magánjellegű kiadásokra gondolok
Kézenfekvő lenne a megoldás, csakhogy…
Tiltott készpénzben nyújtani kölcsönt a saját cégünknek
Akkor mi lehet a megoldás?
Készpénzben történő fizetéseket korlátozza egy másik törvény
Transzferár szabályokat is szem előtt kell tartani
Csak kivételes esetben folyamodjunk tagi kölcsönhöz
Belső szabályzat a házipénztár kezeléséhez
Ha tudjuk, hogy nem fogjuk belátható időn belül visszakapni a tagi kölcsönt
Válságba került a szlovák cég
Néhány tipp megoldásként
.
A cikk folytatása a Prémium tartalom része.
Amennyiben szeretné tudni, miről szól a Prémium tartalom előfizetés, kattintson ide!
Ha csak ezt az egy cikket szeretné megrendelni és forintban fizetné vagy euroban fizetné, kattintson a választott pénznemre.
Ha már van Prémium tartalom előfizetése, itt tud bejelentkezni: